Chcesz wziąć udział w naszych badaniach?


Jak wyglądają badania?

Uczestnicy badania za każdym razem informowani są zarówno o celu badania, jak również o konkretnych czynnościach, które będą wykonywać. Nasze badania zazwyczaj skupiają się na wykonywaniu przez uczestników zadań na komputerze. Po przyjściu do laboratorium uczestnicy podpisują zgodę na udział w danym badaniu. Jeśli badanie wymaga wykonywania jakichś czynności w domu lub kilkukrotnego przyjścia do laboratorium, uczestnicy otrzymują krótki regulamin opisujący szczegóły badania.

Podczas badania uczestnicy zazwyczaj proszeni są o wykonanie kilku testów komputerowych lub papierowych. Jeśli badanie trwa długo, możliwe są krótkie przerwy. Po skończeniu wszystkich zadań uczestnicy otrzymują wynagrodzenie i mogą dowiedzieć się więcej o projekcie od osoby, która przeprowadza badanie.

Prywatność i etyka

Badania przeprowadzane są zgodnie z zasadami etyki zawodowej psychologa. Uczestnicy są informowani o tym, że w każdym momencie badania mogą zrezygnować z udziału bez podawania przyczyny oraz bez jakichkolwiek konsekwencji. Po udziale w badaniach uczestnicy uzyskają informacje o wynikach przeprowadzanych badań oraz o wynikłych publikacjach naukowych. Z należytą starannością dane uczestników pozostaną anonimowe oraz niedostępne dla osób postronnych.

Jak się zapisać?

Osoby chętne do udziału w badaniach wypełniają formularz zgłoszeniowy. Koordynator poszczególnego badania, kontaktuje się z wybranymi osobami, które wypełniły kwestionariusz w celu poinformowania o szczegółach (w tym o wynagrodzeniu za udział w badaniu) i uzgodnienia dokładnego terminu badania. W związku z założeniami naukowymi badań, zazwyczaj zapraszani są wyłącznie niektórzy chętni, a część może zostać zaproszona dopiero po dłuższym czasie.

Choć w pierwszej kolejności zapraszamy osoby, które wypełniły formularz zgłoszeniowy, zaproszenia do badań publikujemy również na naszej stronie na Facebooku. Jeśli chcą Państwo być na bieżąco informowani o badanich przeprowadzanych przez GamesLab, zachęcamy do polubienia naszej strony na Facebooku.


Zobacz obecne badania!

Zapraszamy do zapoznania się z prowadzonymi przez nas badaniami oraz wypełnienia formularza zgłoszeniowego.